"Норма-С"

Захисні ролети в Києві Замовити

Закриті захисні ролети значно покращують тепло- і звукоізоляційні характеристики системи "вікно-ставні". Розглядаючи конструкцію захисних ролет (віконниць) з точки зору теплозахисту, необхідно відзначити, що в залежності від пори року змінюється характер роботи захисних ролет - як сонцезахисний екран влітку і як додаткова теплоізоляція взимку.

У зимовий час період низьких температур збігається з періодом короткого світлового дня і довгої ночі, коли вікна можуть бути закриті захисними ролетами повністю. При цьому екран не впливає на надходження теплового сонячного випромінювання, тому що воно в зимовий час незначно, а тільки змінює термічний опір системи "вікно - захисні ролети".

При цьому найбільш ефективні зовнішні захисні ролети з утепленими (пінанаповненими) ламелями, товщиною 10-15 мм. Опір теплопередачі такого екрану приблизно еквівалентний звичайному вікну з однокамерним склопакетом і становить приблизно 0,36 м кв. * З / Вт. Таким чином, за умови, що інфільтрація холодного повітря через такий екран буде в межах звичайної через стандартні вікна (треба визнати, що герметичність захисних ролет, звичайно ж - значно нижча, ніж герметичність металопластикових вікон), загальний термічний опір вікна з урахуванням захисних ролет збільшиться в 2 рази.

У літніх умовах інтенсивне сонячне випромінювання супроводжується довгим світловим днем. Головним фактором, що впливає на мікроклімат приміщення, є перегрів, пов'язаний, перш за все, з тепловим випромінюванням Сонця. Особливо важливим з цієї точки зору слід вважати розташування екрану зовні вікна, оскільки в цьому випадку при його нагріванні теплообмін здійснюється із зовнішнім середовищем шляхом конвекції із зовнішнім повітрям і випромінюванням "на вулицю". При цьому захисний екран може майже повністю обмежити надходження сонячної теплової радіації в приміщення, яке на широті Києва може досягати 420 Вт / кв.м на вертикальну поверхню фасаду.

Система "вікно- захисні ролети" виглядає привабливо з точки зору того фактора, що її характеристики змінюються в залежності від закритого або відкритого положення екрану. Можна вважати, що така система має змінними тепло- і звукоізоляційні властивості.

Охолоджуючи приміщення вночі шляхом відкривання вікон і захисних ролет, і закриваючи систему "вікно- захисні ролети" днем ​​(в літній час), можна домогтися оптимального температурного режиму всередині приміщення в найбільш спекотні дні. Так, наприклад, літні кліматичні умови складають:

  • середня максимальна температура t max = +32 С;
  • добова амплітуда коливань температур зовнішнього повітря А = 10,7 С;
  • денна температура зовнішнього повітря t дн = +32 С;
  • нічна температура зовнішнього повітря t н = +21,3 С.

У нашому прикладі можна охолодити приміщення до нічної температури +21,3 С і спробувати її зберегти протягом усього дня за допомогою захисних ролет з урахуванням підвищеної теплоізоляції захисних ролет і високої теплоємності огороджувальних конструкцій будівлі. Тобто, якщо на вікнах зовні встановлені захисні ролети, та ще й виконані з пінонаповненого (НЕ пустотілого) профілю - можна рекомендувати вранці, йдучи на роботу, опускати захисні ролети і закривати вікно, це зашкодить надлишковому нагріву Вашого приміщення прямими сонячними променями. Особливо це актуально для південних фасадів. У деяких випадках, використовуючи такий режим десолярізаціі приміщення, можна навіть цілком обходитися без кондиціонерів влітку.

Термічний опір і звукоізоляція залежать від конструкції ламелей (пустотілі або утеплені), товщини повітряного прошарку між захисними ролетами і вікном, а також герметичності самих захисних ролет та периметра їх примикання до стіни або віконних відкосів (рис. 1) З малюнка видно, що рівень теплоізоляції системи "вікно- захисні ролети" підвищується при збільшенні відстані між поверхнями вікна і екрану. Така залежність зберігається за умови, що це відстань перебуває в межах 4 см, понад якого термічний опір системи зберігається практично незмінним.


<strong>захисні ролети</strong> Київ - вплив відстані між полотном віконниць і зовнішнім склом вікна на тепло- і звукоізоляцію системи вікно-ставні

Мал. 1. Вплив відстані між полотном віконниць і зовнішнім склом вікна на тепло- і звукоізоляцію системи вікно-ставні.


З точки зору звукоізоляції захисні ролети чинять негативний вплив при відстані між ними і площиною вікна менше 4 см за рахунок резонансів, що виникають в системі "вікно- захисні ролети". При збільшенні відстані індекс звукоізоляції конструкції зростає.

Звідси - практичний висновок. Захисні ролети рекомендується ставити не ближче 4 см від площини вікна, і - чим більше буде відстань між вікном і захисними ролетами, тим краще для звуко- і теплоізоляції, які можуть забезпечити захисні ролети.

Тут необхідно зробити два застереження.

По-перше: на рівень звуко- і теплоізоляції, які можуть забезпечити захисні ролети, сильно впливає герметичність і їх самих, і монтажного периметра (місць примикання захисних ролет до вікна, стіни, відпливів, віконних відкосів і інших елементів будівлі). Реальна ситуація на місці монтажу може внести досить великі корективи в наведені тут графіки, і ці графіки слід розглядати як приблизні і орієнтовні, що відображають якісь загальні тенденції, але, на жаль, не завжди здатні врахувати всі особливості Вашої реальної ситуації.

По-друге: для того, щоб захисні ролети виконували в першу чергу захисну функцію і були якомога більш жорсткої конструкцією, їх краще розташовувати якомога ближче до вікна, що входить в протиріччя з міркуваннями звуко - і теплоізоляції. Це протиріччя необхідно вирішувати кожен раз на місці, з урахуванням всіх місцевих особливостей, а також Ваших пріоритетів і побажань.


Будемо раді відповісти на всі Ваші запитання!

Вдалих і приємних Вам покупок!


© Захисні ролети Київ від "Норма-С" з 1998-2025
Адр.: Україна, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8
Тел.: +38 (067) 440 2077
Ми в соціальних мережах:  Ми в Facebook  Ми в Twitter  Ми в YouTube

© Design support and development by Sand Tower Group